Vraag je je af: “Wat is de digitale week?”
Wel, nog niet iedereen is even vertrouwd met de digitale wereld en daar willen we samen iets aan doen. In heel Vlaanderen organiseren lokale verenigingen en organisaties activiteiten om jou en anderen wegwijs te maken in de digitale samenleving.
Tijdens de Digitale Week staan deze initiatieven extra in de kijker.
Ook stad Beringen ism de digipunten staan paraat met een aanbod aan activiteiten.
We willen het aanbod voor digitale hulp in Beringen in de kijker zetten en burgers laten kennismaken met kleine en leuke digitale prikkels.
GOOGLE LENS ZOEKTOCHT
Maandag 4 tot en met vrijdag 8 november
Van maandag 4 tot vrijdag 8 november kan iedereen gratis meedoen aan de “Google Lens zoektocht”. Deze zoektocht vertrekt vanuit de bib en brengt je tot in Beringen-centrum en terug.
Via leuke opdrachten leer je de mogelijkheden van de app Google Lens beter kennen. Je kan de zoektocht zelfstandig doen tijdens de openingsuren van de bib.
Wens je wat ondersteuning van onze digihelpers, kom dan de zoektocht doen tijdens de digipunt-uren in de bib op maandag tussen 16.30-18.30 uur of vrijdag tussen 14 -16.30 uur.
Er zijn ook leuke prijzen te winnen voor iedereen die de zoektocht tot een goed einde brengt.
Extra hulp nodig?
Kom dan langs bij het digipunt in de bib.
Openingsuren digipunt bib:
Maandag: 16.30 – 18.30 uur
Vrijdag: 14.00 – 16.30 uur
DRONE WORKSHOP VOOR KINDEREN EN OUDERS
woensdag 6 november 2025 om 13 uur
Altijd al met een drone willen vliegen? Grijp je kans tijdens deze 2-uur durende workshop, vol drones en VR-brillen!
- Woensdag 6 november om 13.00 uur
- Bib Beringen
- Voor kinderen vanaf 6 jaar (met 1 ouder)
- Deelname: € 5
- Inschrijven via: bibliotheek@beringen.be of bel T 011 45 08 10
- In samenwerking met UCLL en Techniek- en WetenschapsAcademie
DIGITALE PRIKKELS IN DE BIB
Vrijdag 8 november van 13 tot 17 uur
Op vrijdag 8 november van 13 tot 17 uur bieden we heel wat leuke digitale prikkels aan in de bibliotheek. Je bent van harte welkom!
Onze digitale prikkels:
- Fablab leert je kennismaken met een 3Dprinter, vinyldrukken, lasercutting,…
- Hoe lezen we tegenwoordig? Ontdek het verschil tussen een boek en een e-reader.
- Vroeger gebruikten we een typemachine, nu kunnen we teksten laten formuleren door chatGPT.
- Leer een andere taal spreken door middel van een app.
- Leer de digitale tools van de bib kennen.
- Speel een oneerlijke quiz waarbij je je smartphone mag gebruiken.
- Waarom vinden jongeren de apps Snapchat of Tiktok zo leuk?
- …
FABLAB FACTORY OP BEZOEK IN DE BIB
vrijdag 8 november van 13 tot 17 uur
Op 8 november komt FabLab Factory naar de bibliotheek van Beringen met hun opvallende gele STEAMachine. Een FabLab, kort voor Fabrication Laboratory, is een gedeelde werkplaats waar uitvinders, ontwikkelaars en creatievelingen gebruik kunnen maken van gezamenlijke apparatuur. In een FabLab worden machines via computers en software aangestuurd om uiteenlopende creaties te maken, zoals prototypes en maquettes.
De STEAMachine van FabLab Factory is een complete, mobiele makerspace op wielen. Deze is uitgerust met een uitgebreide set machines en gereedschappen om jouw creatieve ideeën werkelijkheid te laten worden. Denk bijvoorbeeld aan lasersnijden, full-color 3D-printen met de Bambu Lab, vinyl snijden en zelfs digitaal borduren.
Kom langs voor de demonstraties te bekijken en schrijf je op tijd in via bibliotheek@beringen.be, T 011 45 08 10 of aan de infobalie, want de plaatsen zijn beperkt!
LEZING 'ARTIFICIËLE INTELLIGENTIE' in het stadhuis
vrijdag 8 november om 18 uur
Stef Hermans van CVO de Verdieping leert je kennismaken met Artificiële Intelligentie (AI).
Krijg een antwoord op je vragen
✔️ Wat is AI?
✔️Gebruik ik AI al zonder dat ik het weet?
✔️ Is AI gevaarlijk?
✔️ Wat brengt de toekomst?
Deze lezing is gratis maar je moet je wel inschrijven via Inschrijven Lezing AI.
Of bel naar 0456 36 07 37 of mail naar digibank@beringen.be.
Voor de secundaire scholen hebben we nog een extraatje!
DIGITALE PRIKKELS IN DE BIB
Vrijdag 8 november van 10.00 -12.00 uur
Duik samen met je leerlingen in de digitale wereld en ontdek:
• het verschil tussen een boek en een e-reader
• de mogelijkheden van chatGPT
• de digitale tools van de bib
• een oneerlijke quiz waarbij je je smartphone mag gebruiken
• de aantrekkingskracht van apps zoals Snapchat of Tiktok
RESERVEER JE BEZOEK
011 45 08 10
anne.vrints@beringen.be
NIEUW - THEMAKOFFER DIGITALE PRIKKELS VOOR SCHOLEN
Veel mensen vinden de digitale wereld ingewikkeld en vermijden die uit angst voor fouten. Ook jongeren zijn niet altijd mee. Daarom biedt de bib een themakoffer aan, waarmee scholen op een laagdrempelige manier positieve digitale ervaringen kunnen aanbieden:
VIBE CHECK
70% van de Vlaamse jongeren zien sociale media als zowel positief als negatief. In het Vibe Check-spel ontdekken ze welke content hen een (minder) goed gevoel geeft en hoe ze hiermee kunnen omgaan.
GAME.LEARN.GROW
Digitale games vergroten de motivatie en betrokkenheid van leerlingen, maar worden weinig gebruikt in Vlaamse klassen. Game.Learn.Grow biedt leerkrachten een handleiding om games eenvoudig in hun lessen te integreren.
MEDIAKLETS
Mediaklets brengt jongeren offline samen om spelenderwijs na te denken over hun mediagebruik. Het kaartspel met boeiende vragen leidt tot verrassende discussies en inzichten.
10 MEDIAPROFIELEN
Ben jij een nieuwsgierig mediabeest of liever teruggetrokken? Ontdek de 10 mediaprofielen, elk met hun eigen unieke eigenschappen!
EDUBOX SOCIALE MEDIA
Jongeren zijn dol op sociale media voor contact met vrienden, het volgen van trends en het delen van grappige filmpjes. Maar wat maakt sociale media zo aantrekkelijk?
EDUBOX CYBERSECURITY
Ons leven speelt zich steeds meer online af, maar hackers liggen op de loer. Welke trucjes gebruiken ze, en hoe kunnen jongeren hun digitale veiligheid verbeteren?
DE DIGITALE VRAAG VAN VANDAAG
We praten weinig over ons online leven, ook met kinderen en jongeren. Deze gespreksstarter bevat eenvoudige vragen om jongeren te helpen nadenken over hun online gedrag en alternatieven.
BOUW EEN SLIMME AI-OPLOSSING MET HET AMAI!-KAARTSPEL
Het amai!-kaartspel daagt spelers uit om AIoplossingen te bouwen, zoals een slimme koelkast of afvalsorteerhulp, door de juiste kaarten te verzamelen zonder dat hun systeem crasht. Het spel is eenvoudig en bevat leuke illustraties. Spelers hoeven niet alle AI-termen te begrijpen om het spel te kunnen spelen. AI-termen zijn niet nodig, maar wie wil, kan de uitleg lezen. Het spel kan met 2 tot 5 spelers gespeeld worden. Daarnaast zijn er posters, een ChatGPT-spel, een AI- of NI-quiz en materiaal om met AI-tools aan de slag te gaan
Praktisch
Je kan deze koffer vanaf 4 november gedurende 8 weken uitlenen via je klaskaart. Stuur een mailtje naar anne.vrints@beringen.be voor meer info over de klaskaart, deze themakoffer en reservatie.